کرم شناسي جامع برای دانشجویان پزشکي


پدیدآور  دکتر عبدالرضا صلاحی مقدم

سال انتشار۱۳۹۸

نوع کتابتالیف

موضوعات:انگل شناسی

جلداول

نوع کتابالکترونیک

دسترسی به فایلPDF کتاب

 

معرفی کتاب

کتاب کرم شناسی جامع برای دانشجویان پزشکی، بر اساس سرفصل های ستاد انقلاب فرهنگی تنظیم شده است. این کتاب به مباحثی نظیرکلیات انگل شناسی عمومی، کلیات کرم شناسی عمومی، کلیات نماتودها، اکسیور، کلیات سستودها و کلیات ترماتودها می پردازد. مولف در این کتاب به شرح موضوعات ضروری و مورد نیاز دانشجویان درحد واحد درسی رشته پزشکی پرداخته و از اطاله کلام و پرداختن به داده های غیر ضروری اجتناب نموده است. همچنین کتاب، از مصوبات طرح درس و طرح دوره قانونی ارائه شده به دفتر توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برخوردار است. کتاب حاضر بر اساس شرایط وافعی آزمایشگاههای تشخیص طبی و شرایط علمی اپیدمیولوژیک کشور ایران تنظیم شده است و ترتیب مطالب به نحوی رعایت شده که دانشجویان در صورت استفاده از کلاس مجازی بطور خود آموز مطالعه کنند و از مطالب ساده و عمومی به مطالب سخت یا تخصصی برسند. کتاب در هزار صفحه طراحی شده و دارای عکس های رنگی با کیفیت بالاست که می تواند در آموزش دانشجویان نقشی موثر داشته باشد. کتاب درسنامه ای ست که در نظر است به صورت الکترونیک چاپ و منتشر گردد.

 

چکیده مقالات نوزدهمین کنگره سالانه اعصاب کودکان و نوجوانان ایران

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان(30 بهمن الی 2 اسفند ماه سال 1398)


پدیدآورالهه خسروی، معصومه لطیفی

سال انتشار۱۳۹۸

نوع کتابگردآوری

موضوعات:علوم اعصاب بالینی

شابک۹۷۸۶۰۰۷۷۱۰۴۴۹

جلداول

نوع کتابچاپی

تعداد صفحات۱۷۸ صفحه

معرفی کتاب

در دنیای امروز، دانش به عنوان اصلی‌ترین سرمایه جوامع؛ و دانایی یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه به شمار می‌رود. دانسته‌های جدید برای حل مسائل به مدد تلاش‌های پژوهشگران و دانشگاهیان و بر مبنای پژوهش‌هایی که انجام می‌دهند، به دست می‌آید. در واقع پژوهش یکی از محورهای مهمی است که ضامن پیشرفت و توسعه پایدار در هر کشور به شمار می‌آید. اگر پژوهشی انجام نشود، دانش بشری افزایش نخواهد یافت و دچار سکون و رکود خواهد شد. بدون انجام پژوهش نه تنها امور آموزشی از پویایی و نشاط لازم برخوردار نخواهد بود که حتی روش‌‌های درمانی نیز پاسخگوی نیازهای امروز نخواهند بود. از اینرو در کتاب چکیده مقالات نوزدهمین کنگره سالانه اعصاب کودکان و نوجوانان ایران، روش‌های جدید تشخیصی و درمانی در طب اعصاب کودکان معرفی شده است. این کتاب مجموعه‌ای از 93 چکیده مقاله می‌باشد که در دو بخش مقالات فارسی و لاتین به شرح آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی درحیطه‌های موضوعی اپی‌لپسی، تشخیص و درمان، نوروفیزیولوژی بالینی در کودکان، کاربرد سلول‌های بنیادی در نورولوژی کودکان، نوروماسکولار و افق‌های درمانی جدید، بیماری‌های نورومتابولیک و نوروژنتیک درمان‌پذیر، اختلالات حرکتی درکودکان، چالش‌های درمانی در اختلالات عصبی تکاملی کودکان، اختلالات نوروسکولار و هماتولوژی در سکته مغزی کودکان می‌پردازد.
تدوین این مجموعه قصد بر این بوده است که جدیدترین دستاوردهای علمی طب اعصاب کودکان و نوجوانان معرفی گردد.
مهارت های مامایی مراقبت و احیاء نوزاد بعد از تولد


پدیدآوراعظم مریدی


سال انتشار۱۳۹۸

نوع کتابتالیف

موضوعات:مامایی

زبانفارسی


ناشردانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان با همکاری انتشارات ایده نوین


شابک۹۷۸۶۲۲۹۵۱۴۲۰۷

جلداول

قیمت۲۰۰۰۰۰ ریال

نوع کتابچاپی

تعداد صفحات۱۱۶ صفحه

معرفی کتاب

بیشترین میزان مرگ و میر نوزادان در 24 ساعت اول پس از تولد اتفاق می‌‌افتد. بررسی وضعیت سلامت یک نوزاد و انجام معاینه کامل بلافاصله بعد از تولد، همچنین تشخیص علائم و نشانه های غیر طبیعی فیزیکی و عصبی عضلانی نوزاد، نقش موثری در سلامت و بقاء عمر او دارد. ماما نخستین فردی است که پس از تولد، نوزاد را در آغوش می‌گیرد، این مسئله لزوم اهمیت مهارت یک ماما بعنوان اولین مراقب نوزاد را بیان می‌‌کند. ماما باید بتواند نوزاد پرخطر و نیازمند به احیاء را سریع شناسایی کرده و بدون فوت وقت و با حداکثر سرعت احیاء موثر را انجام دهد. درکتاب حاضر مهارت‌های یک ماما در انجام اقدامات لازم در احیاء موثر نوزاد، به طور مفصل بیان شده و شامل پنج فصل با عناوین مراقبت‌های مورد نیاز قبل از تولد نوزاد، مراقبت‌های مورد نیاز هنگام تولد، مراقبت‌های مورد نیاز بعد از تولد، معاینه کامل نوزاد واحیاء نوزاد می‌باشد. بطور کلی این مجموعه، تمام مهارت‌های مورد نیاز مراقبت از نوزاد را به شیوه‌ی اصولی بیان می‌کند و برای مطالعه دانشجویان مامایی، ماماهای واحد بلوک زایمان و داوطلبین کنکور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا منبع مناسبی می‌باشد.